Site Logotype

Střihněte si správné kalhotky!

Spodní prádlo se stalo jedním z opravdu oblíbených a rozmanitých produktů na celosvětovém trhu. Vyrábí se jak z přírodních, kombinovaných, tak i čistě ze syntetických materiálů. Škála barevnosti je v této kategorii textilu v podstatě nekonečná. Jak je to ale se střihy? Vyznáte se v nich jako my? Víte, na co se konkrétní střih kalhotek hodí, a proč?

 

Kalhotky s vyšším pasem

Pomáhají tvarovat postavu s méně pevným nebo i větším bříškem. Pějí na ně chválu také maminky po porodu. Dokážou totiž příjemně pozvednout bříško, jež se díky těmto kalhotkám lépe vrátí do původního tvaru. Přes to, že se řadí spíše mezi praktické, střih kalhotek s vyšším pasem může tvořit i součást sexy šatníku – třeba s krajkou okolo pasu.

 

Dámské boxerky

Že boxerky nejsou jen doménou mužů, jsme si u tohoto veselého střihu všimli dávno. Můžete je také nosit doma jako kraťasy. Pod kratšími šatečkami zase chrání pozadí při sezení v autě nebo na nepříjemném povrchu.

 

Krátké legíny

I legíny z vhodného materiálu se nosí jako kalhotky! Díky nim se nositelce neotírají stehna o sebe a nám se líbí, že mohou i lehounce tvarovat postavu.

 

Extravagance, co patří na molo!

A myslíme tím to přehlídkové. V Paříži se před lety představila módní návrhářka Zahia Deharová se vskutku originální přehlídkou spodního prádla. Modely jsou tak extravagantní, že je nedoporučujeme pod kalhoty a už vůbec ne na domácí nošení. Rozhodně nás však pobavily!

 

Tanga

Tanga nosí převážně mladší ročníky. Jsou také praktické pod přiléhavé modely. Ženy a dnes již nejen ony je na sobě buď milují nebo nenávidí. Málokdo ví, že mezi prvními si jejich nošení ve vedru užívali domorodí obyvatelé v Africe či Americe. V novodobé historii tanga nosíme zhruba 50 let.

 

Stringy

Jsou ještě titěrnější verzí tangových kalhotek. Přední a zadní trojúhelníkový díl je na bocích spojený jen tenkým proužkem látky. A my tleskáme jejich nenápadnosti pod oblečením! Objevili jsme také stringy, které jsou místo látky tvořeny jen samými šňůrkami (A to i vepředu!). V tomto případě jde však o jakýsi sexy výstřelek, protože pohodlné prádlo si prostě představujeme jinak…

 

Brazilky jako kompromis

Sluší skoro každé postavě. Muži je milují, protože lehce odhalují zadeček a probouzejí fantazii. Nám se líbí, protože nestahují, neškrtí a jsou velké tak akorát.

 

Jste takové, jaké kalhotky nosíte!

Každá jsme jiná a každá si také vybíráme spodní prádlo podle svého vkusu a někdy i v souladu s celým svým nastavením. Mladé dračice, které jsou na lovu, sahají po extravagantním prádle, naopak maminky na mateřské věří spíše bavlněné klasice. A co teprve „lesany“ a BIO ženy? Ty ale možná prádlo ani nenosí!

 

Volte správně velikost!

Pokud už máte vybraný ten správný střih kalhotek, je třeba také věnovat pozornost zvolení správné velikosti. Žádné kalhotky se nesmějí zařezávat, škrtit nebo být naopak příliš volné, aby nepadaly. Dvojnásob to platí u kalhotek tvarujících postavu. Vyvarujte se těch příliš utažených, mohou způsobovat zdravotní komplikace! Trombóza, ochablé svaly nebo trávící problémy podle nás za honbu po dokonalém zevnějšku nestojí.

 

A podle čeho si vybíráte spodní prádlo a hlavně kalhotky při vašich nákupech vy? Věděli jste, že 3. duben je světovým dnem spodního prádla? My se na takové svátky vždy těšíme a těšíme se i na diskuzi o krajkách, titěrných šňůrkách a vašich kalhotkových favoritech.

 

 

Ivanka Pokorná