Site Logotype

Jak vybrat push-up podprsenku – 5 tipů jak vybrat tu správně padnoucí podprsenku

I když si většina žen myslí, že ví, jak vybrat push-up podprsenku, není to v praxi tak jednoduché. V případě špatně vybrané velikosti nebo střihu může dojít k nepříjemným faux pas, jako je například přetékající dekolt nebo podprsenka, která příliš zdůrazňuje přehyby kůže. V následujících tipech se dočtete co dělat, abyste se podobnému problému vyhnuli.

Jak vybrat push-up podprsenku – Není určena jen pro menší poprsí

Velmi často a mylně se mnoho žen domnívá, že push-up podprsenky jsou určeny jen pro ženy, které jsou v oblasti dekoltu méně obdařené než ostatní. Avšak zvětšující efekt může snadno prokázat službu i ženám s poprsím větším než velikost A. Ptáte se jak? Push-up podprsenky dokáží ve větším výstřihu vykouzlit opticky zaoblenější dekolt, což v mnohých situacích vypadá lichotivě. Špatně vybraná podprsenka ale může působit nepříjemné potíže, především v horkých letních dnech. Proto je nutné si při výběru a koupi dávat pozor na několik věcí.

Velikost obvodu

Častým problémem bývá moc velká, nebo naopak příliš malá velikost obvodu. Co je to vlastně obvod? Obvod je celková délka té nejširší gumy na vaší push-up podprsence, který poskytuje tu největší oporu. Pokud je celkový obvod příliš velký, nastává situace, kdy při zvednutí paží vykukuje spodní část ňader zpod podprsenky, což by se rozhodně nikdy stát nemělo. A naopak, jestli je obvod moc malý, podprsenka se může velice nepříjemně zařezávat do kůže a vytvářet tak nelichotivé vlnky kůže, které jsou pod těsným oblečením vidět. Jak tomuto problému předejít? Než se vydáte do obchodu pro svoji push-up podprsenku, pokuste se najít si čas a změřit si obvod svojí hrudi. Pokud se poté zeptáte prodejní asistentky na tuto velikost, jistě vám ráda poradí.

Pozor na košíčky

Pokud se jedná o košíčky, problémem není jen jejich velikost, ale například i střih a jejich celková vzdálenost. Každému typu postavy a každé velikosti poprsí vyhovuje jiný styl košíčků. Nejdůležitějšími aspekty push-up podprsenek zůstávají tyto tři:

Velikost košíčků

Velikost košíčků by měla samozřejmě být uzpůsobena velikosti prsou, ale i přesto má mnoho žen tendenci přiklánět se ke košíčkům, které jsou menší než ty, které by doopravdy potřebovaly. Ano, menší košíčky většinou zajistí lepší push-up efekt, ale dlouhodobě mohou být nebezpečné i pro vaše zdraví.

Tvar košíčků

Tvar košíčků je taky důležitou záležitostí, především pokud chcete podprsenku, která nebude vidět v hlubším výstřihu. Pokud takovou službu potřebujete, přikloňte se spíše ke košíčkům, které mají takzvaný trojúhelníkový tvar a svým sešikmeným lemem lichotí každému druhu poprsí.

Vzdálenost mezi košíčky

Na celkovou vzdálenost košíčků se můžete připravit tím, že si doma vyzkoušíte jednu ze svých oblíbených podprsenek a změříte vzdálenost mezi jejími košíčky. V obchodě pak tuto velikost stačí aplikovat na podprsenky, které se vám zalíbí.

Vycpávky – kdy už je to příliš?

Push-up podprsenky jsou dělané proto, aby zvětšily nebo lichotivě upravily vzhled dekoltu, k čemuž jim vypomáhají především vycpávky. Mnoho starších střihů podprsenek jimi nedisponuje. Takové vycpávky mohou přicházet v několika podobách.

· Všité – tyto vycpávky už nemůžete nijak upravit, podprsenky s nimi přicházejí a nejsou vyjímatelné

· Vyjímatelné – vyjímatelné vycpávky se hodí především v situacích, kdy si podprsenku chcete upravit na všední kousek prádla.

Při každém nákupu byste si měli dát pozor na to, jaký druh vycpávek vaše podprsenka má, a zda pro danou situaci není vycpání přehnané.

Patří push-up podprsenky mezi vaše oblíbené? Je vaším oblíbencem jiný typ podprsenky? Podělte se s námi v komentářích.

Ivanka Pokorná