Site Logotype

Moderním Nd:YAG laserem odstraníte tetování nejlépe. Metoda je spolehlivá, bezbolestná a cenově dostupná

Laserové odstranění tetování je nejspolehlivější. Lepší metodou estetická medicína alespoň prozatím nedisponuje. Zkušenosti odborníků a také naprosté většiny lidí, kteří zákrok provedený některým z moderních laserových přístrojů podstoupili, jsou toho jasným důkazem. Potřebujete se zbavit tetování, které vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje? Nejste si jisti, jakou cestou se vydat? „Sáhněte“ po laseru! O jiném řešení tohoto estetického problému vůbec neuvažujte. Byla by to pouze ztráta času. Nevěříte? Máte o laserové metodě nějaké pochybnosti? Nebo jste snad někde zaslechli, že existují jiné, efektivnější postupy? 

Pokud snad přece jen váháte, následující řádky vás přesvědčí, že se laseru žádná z donedávna běžně užívaných metod rovnat nemůže! Uvidíte!

Laser – odstranění tetování touto cestou jako vrchol pokroku

Řekněme, že máte na prsou či na předloktí vytetované jméno vaší bývalé lásky. A protože už nějaký čas žijete s někým jiným, přemýšlíte, co si s tím počít. Nebo se věci mají třeba tak, že jste se kdysi dávno z pouhé nerozvážnosti vyzdobili jiným, dnes podobně nežádoucím motivem a nyní zvažujete, jak s ním naložit. Nejprve bychom vás asi měli trochu uklidnit. Řešení je totiž relativně snadné. Navíc buďte ujištěni, že v tom ani zdaleka nejste sami. Lidé jsou své tělo schopni nechat „pomalovat“ nejrůznějšími podivnostmi. Naštěstí existuje spolehlivý způsob, jak zjednat nápravu. Než se budeme podrobněji věnovat metodě, která je pro odstranění tetování považována za nejlepší, ukážeme vám, co byli lidé nuceni podstupovat ještě celkem nedávno. Pochopíte, že zbavit se starého tetování nešlo nijak snadno. A nejen to. Často šlo o záležitost nepříliš bezpečnou a navíc poměrně bolestivou.

Zkrátka buďte rádi, že estetická medicína významně pokročila. Jinak byste si nejspíš užili své! Moderní laserový přístroj je bezpochyby jednou z nejlepších věcí, které našly v tomto oboru využití.

Metody, které patří minulosti

Důvodů, které člověka přimějí, aby se svého tetování zbavil, může být celá řada. Někomu nevhodný motiv komplikuje kariéru, jinému překáží v partnerském soužití. A někdo další se k radikální změně odhodlá třeba proto, že se začne obávat o své zdraví. Není totiž žádným tajemstvím, že tetovací barvy mohou obsahovat nebezpečné chemikálie. Ať už jsou vaše pohnutky jakékoliv, máte štěstí, že se díky moderním přístrojům pracujícím s laserovými paprsky můžete vyhnout postupům, které byly běžné v minulosti. Jak by vás tetování zbavili ještě před takovými dvaceti lety? Vážně to chcete vědět? Zřejmě by to provedli jednou z těchto metod:

  • Vyříznutí
  • Dermabáze
  • Použití bělícího roztoku

Je libo skalpel?

Excize neboli vyříznutí nežádoucího motivu z kůže. Metoda, která byla v minulosti poměrně rozšířená. Faktem navíc je, že se s tímto postupem ještě čas od času setkáte i dnes. Ovšem používá se už jen ojediněle a to především tehdy, je-li nutné odstranit velmi malé tetování. Důvody jsou zřejmé. Jde o řešení, které na vašem těle zanechá jizvu. A čím menší motiv, tím menší jizva a také dodatečné náklady na její eliminaci. Samozřejmě za předpokladu, že se s jizvou odmítnete smířit. Asi netřeba dodávat, že se jedná o metodu poměrně bolestivou, která je navíc vždy spojena s nějakým rizikem infekce a tedy možnými komplikacemi při hojení. Stačí?

Vyzkoušíte frézu nebo bělící roztok?

Starého a nevyhovujícího tetování se lidé zbavovali odjakživa. Buď zcela, tedy například některou z uvedených metod, nebo alespoň částečně. Jak? Prostým překrytím původního motivu něčím novým. Takové řešení se běžně označuje jako „cover“. Že by vám to nestačilo? A vyříznutí také není nic, o co byste dvakrát stáli? V tom případě se seznamte s chirurgickou frézkou! Další z metod, které se říká dermabraze, totiž není nic jiného, než obroušení svrchních vrstev kůže tímto nástrojem. Obrušování probíhá postupně a to tak dlouho, dokud je tetování patrné. Nic příjemného to není a výsledek nebývá ani zdaleka dokonalý. Tedy většinou. Ale to nevadí, protože vám dermabrazi většinou už stejně nikde nenabídnou.

A je tu ještě fyziologický roztok, který dokáže motiv obvykle jen zesvětlit. Vybělí ho do té míry, že příliš nepoutá pozornost. Víc od tohoto řešení raději nečekejte.

Když laser, tak nejlépe Nd:YAG!

Jak jsme už zmínili, máte štěstí. Díky neustálému vývoji lékařské vědy, který se pochopitelně nevyhýbá ani estetické medicíně, můžete na zastaralé a nedokonalé metody zapomenout. Je tu totiž laser a to ne ledajaký. Moderní laserové „Nd:YAG přístroje“, jimiž je už vybavena nejedna tuzemská klinika, si s vaším tetováním poradí. Jak pracují? Laicky řečeno? 

Přesně cílený laserový paprsek rozkládá barvivo, kterým je vytetovaný motiv tvořen. A tento „rozbitý“ pigment je následně vyplaven mízním systémem lidského těla. Prosté. Efekt bývá téměř dokonalý, riziko poškození okolní kůže a také nebezpečí vzniku infekce zcela zanedbatelné. A bolestivost takového zákroku? Přestože je vnímání bolesti poměrně individuální, pacienti se většinou shodují v tom, že skoro nic necítili. To už zní mnohem lépe než všechna předešlá řešení. Co říkáte?

Moderní, přesto cenově dostupné

Je tu pochopitelně také otázka ceny. Navzdory faktu, že se vám dostane té nejmodernější péče, jedná se o zákrok cenově dostupný. Menšího motivu se můžete zbavit už za pár tisíc korun. Máte tetování doslova přes celý hrudník? To bude finančně náročnější. Bankrot vás kvůli tomu ale určitě nepotká!

A jakého obrázku či nápisu se to vlastně hodláte zbavit? Je to něco celkem obyčejného, hloupého nebo snad dokonce poněkud vulgárního? Pochlubte se!

Ivanka Pokorná