Site Logotype

Zmenšení prsou; cena nehraje roli, když jde o zdraví. Kdo má nárok na pomoc od pojišťovny a jak si poradit, když se vás to netýká

Někdy bývá jediným vysvobozením od problémů s deformací páteře a bolestmi zad zmenšení prsou. Cena za zákrok je sice vysoká, ale existují možnosti, jak ji snadno financovat, i když disponujete průměrnými příjmy. Tento článek vám prozradí, jaké možnosti se nabízejí, kdy vám s financováním pomůže pojišťovna a pro koho je tento typ operace určen. Pokud patříte mezi dámy, jež trápí potíže spojené s enormně velkými ňadry, tak si rozhodně nenechte ujít následující informace.

Zmenšení prsou – cena a možnosti financování

Operace prsou jsou vždy nákladné. Pro tyto zákroky jsou potřeba spolehlivé moderní technologie a tým zkušených kvalifikovaných profesionálů v čele s plastickým chirurgem. Cena za zmenšení prsou se pohybuje v rozpětí od 40 tisíc do 100 tisíc korun. Ačkoliv se jedná o vysoké částky, není složité operaci v dnešní době financovat. Moderní kliniky estetické medicíny nabízí svým klientům splátkový kalendář. Pacientky si mohou sjednat úvěr na plastiku se smluvním partnerem kliniky a celou částku nebo její část uhradit prostřednictvím této půjčky.

Podpora od zdravotní pojišťovny

Zákrok zmenšení poprsí vyhledávají ženy nejen z estetických ale také ze zdravotních důvodů. Kvůli poměrně vysoké váze obou ňader může docházet k deformaci páteře, bolesti zad a dalším nepříjemnostem. Zdravotní pojišťovny v některých případech přispívají na tento druh operace. Vždy však záleží na posudku od lékaře, na základě kterého se rozhodnou, zda vám s financování pomohou. Podpora se týká následujících případů:

 

  • vrozené vady (modelace)
  • onkologická onemocnění (rekonstrukce)
  • zdravotní problémy spojené se zátěží zad a páteře (zmenšení)

 

Pakliže se potýkáte s některým z výše uvedených problémů, pak máte poměrně slušnou šanci na podporu od zdravotní pojišťovny. Počítejte ale s tím, že než se vyřídí všechny papíry, vyšetření a posudky, může to zabrat nějaký ten čas. Pokud na operaci velmi spěcháte, pak se raději spolehněte na vlastní prostředky, pomoc od blízkých nebo úvěr od smluvního partnera kliniky.

Na vině nejsou jen geny

U většiny žen mohou za příliš velká prsa geny. Nemusí to ale být vždy jejich vina. Některé dámy získaly plný výstřih kvůli velkému příbytku tělesného tuku. Ty z vás, které pomalu či rychleji přibraly několik desítek kil na váze, se budou pravděpodobně pyšnit bujným poprsím. Není to však vždy zrovna výhra, jelikož velká prsa sebou mohou nést i nepříjemné zdravotní potíže. Také těhotné ženy často trpí potížemi s enormně velkými ňadry. Během kojení je prsní tkáň relativně pevná, jelikož je plná mateřského mléka, po kojení však dochází k jejímu poklesu. Kromě toho, že velká povislá prsa nejsou moc atraktivní, také mohou být dámám na obtíž při některých aktivitách.

Co vás čeká na klinice

Jestliže se rozhodnete pro radikální změnu a objednáte se na zákrok, pak je nutné počítat s tím, že nejprve budete muset absolvovat vstupní konzultaci a také předoperační vyšetření. Operace zmenšení prsou se ve valné většině případů provádí společně s modelací. Během zákroku vám chirurg zmenší prsí žlázu a poté ji vymodeluje. Následuje posunutí prsního dvorce a nakonec odstranění přebytečné kůže. Po operaci se přesunete na lůžkové oddělení, kde strávíte noc pod dohledem sester. Tento zákrok bývá poměrně náročný a v případě, že jde vše hladce, trvá přibližně 2 až 3 hodiny. Proto je třeba počítat s delší rekonvalescencí, která by se v žádném případě neměla podceňovat.

 

A to už je opravdu vše, co potřebujete vědět, abyste se mohly s čistým svědomím objednat na vstupní konzultaci k plastickému chirurgovi. Nyní už víte, co vás na sále bude čekat a máte přehled o tom, jakými způsoby je možné zákrok financovat. Kromě toho jste se dozvěděli, že v některých případech můžete dokonce zažádat o finanční podporu zdravotní pojišťovnu, což rozhodně stojí za zvážení.

A jak si představujete ideální poprsí vy? Jste rády za plný dekolt, který láká pohledy mužů, nebo vás velká prsa spíše omezují a uvítaly byste raději menší velikost? Nebojte se nám sdělit své postřehy a pocity v komentářích.

Ivanka Pokorná