Site Logotype

Proč podstupují laserovou epilaci muži? Mají k tomu nejméně 5 dobrých důvodů!

Laserová epilace a muži. Zdá se vám, že to nejde příliš dohromady? Pokud ano, tak věřte, že se hluboce mýlíte. Chloupků na těle se dnes zbavují nejen ženy, ale také stále větší počet pánů. Faktem zkrátka je, že zástupy mužů, kteří dbají o svůj zevnějšek, utěšeně rostou. A protože mnohým z nich už nestačí jen upravené vlasy a oholená tvář, zbavují se také svého ochlupení. Někdo si depiluje záda, další pak pečlivě odstraňuje chloupky na prsou. A vyholené podpaží? To je mezi pány oblíbenější, než jste si nejspíš mysleli.

Zajímá vás, proč tolika mužům hladké tělo vyhovuje? A chcete také vědět z jakých pohnutek dávají před holícím strojkem přednost laseru? Důvodů pro to mají hned několik. A to velice dobrých. Hned uvidíte!

Laserová epilace – muži ztrácejí ostych

Že o svůj zevnějšek důkladně pečují v podstatě všechny ženy, o tom asi nikdo nepochybuje. Existují sice výjimky, mnoho jich ale určitě nenajdete. Pokud jde o pány, tam už to taková sláva není. Poněkud zanedbaných jedinců po světě běhalo vždy více než dost. Časy se však přece jen mění. Pánové se zkrátka chtějí také líbit a pokud to nepřehánějí, je vše v naprostém pořádku.

V této souvislosti zřejmě nepřekvapí, že jsou to především mladí muži, kdo o sebe náležitě dbá a kdo neváhá vyzkoušet i něco, co předešlé generace odmítaly. Třeba takové odstraňování chloupků. Záležitost donedávna spojovaná téměř výhradně s ženami. Hlavně pro mladší muže už to dnes není žádné tabu. Dokonale upravený zevnějšek prostě považují za důležitý. Zřejmě ztrácejí ostych, který jejich otcům v takové péči o tělo bránil. Proč ale stále častěji využívají právě laser? No, vždyť je to docela prosté! 

Efektivita především!

Pokud souhlasíte s obecně známým tvrzením, že jsou to především muži, kdo upřednostňuje efektivní a někdy až radikální řešení, nemělo by vás překvapovat, proč k odstranění chloupků ze svého těla stále častěji používají laser. Laserová metoda je totiž ze všech dostupných možností zdaleka nejefektivnější. Obyčejná žiletka, jejíž použití vyžaduje zručnost? Raději ne. Při klasickém holení se totiž snadno dopustíte nějaké chyby! A elektrický strojek nebo třeba horký vosk? Na to také zapomeňte! S tím většina pánů už nehodlá ztrácet čas.

Zbavit se nežádoucího ochlupení snadno, dokonale a na co nejdelší dobu. Zkrátka tak, aby byl výsledek perfektní a aby nebylo nutné proceduru záhy opakovat. O to tu běží především. A právě v tom jsou moderní laserové přístroje bezkonkurenční! Proto mužům tolik vyhovují.

Proč se nechat „ošetřit“ moderním přístrojem?

Jak už jsme řekli, stále více mužů o sebe náležitě pečuje. A nemáme tím na mysli pouze to, že se pravidelně myjí nebo že používají nějaké ty deodoranty. Řeč je o nejrůznějších kosmetických procedurách. Odsátí tuku z břicha, odstranění chlupů na zádech nebo třeba úprava očních víček. To vše je mezi pány stále běžnější. A najdou se dokonce i jedinci, kteří za vylepšení vzhledu neváhají utratit docela velké peníze. Ale nebojte se. Laserová epilace k finančně náročným zákrokům rozhodně nepatří. Dovolit si ji může úplně každý a mnoho mužů si ji také dopřává. A to především z těchto pěti důvodů:

  1. Laser člověka zbaví ochlupení na řadu měsíců a často dokonce natrvalo
  2. Metoda je univerzální (lze ji použít na kteroukoliv část těla a také na jakýkoliv typ pleti i chloupků)
  3. Je to řešení nejen vysoce účinné, ale také bezpečné a bezbolestné
  4. Po zákroku se pokožka časem zjemní a hladká kůže navíc usnadní hygienu
  5. Odpadnou starosti s častou depilací, která je zpravidla provázena podrážděním a zarudnutím kůže 

80 % žen prý odmítá „chlupáče“

Chcete další důvod, kvůli kterému si řada mužů oblíbila laser? Chcete vědět, proč ho využívají k odstranění svého ochlupení? Zdá se, že je to kvůli náklonnosti opačného pohlaví. Z nedávných průzkumů totiž vyplynulo, že bezmála 80 % dam a dívek upřednostňuje muže nejen s hladce oholenou tváří, ale také bez chlupů na hrudi, na krku a rovněž v podpaží. A co hustě zarostlá záda? To je prý hotová noční můra. Zdá se, že většina žen zkrátka „chlupáče“ odmítá. Buďte ale bez obav! Jistě se najde i pár takových, kterým váš přirozený vzhled nijak zvlášť vadit nebude.

Nebo nehodláte nic riskovat a raději zkusíte laserovou epilaci?

Ivanka Pokorná