Site Logotype

Abdominoplastika – pro koho bude optimální?

Abdominoplastika (plastická operace břicha) je jednou z nejoblíbenějších kosmetických operací. DPostoupíte-li ji, získáte zpět krásné ploché břicho bez přebytečného tuku a povislé kůže. Tento zákrok přináší okamžitý výsledek.

 

Máte o abdominoplastiku vážný zájem, ale v koutku duše vás ještě sžírají pochyby, zda ji opravdu postoupit a jestli je skutečně tím nejvhodnějším řešením? Odpovědi na všechny palčivé otázky najdete uvnitř našeho článku.

Abdominoplastika – o čem je řeč?

Abdominoplastika je operační zákrok, který se provádí v plné anestezii. Během operace lékař odstraní přebytečnou kůži, tuk a zpevní také břišní svaly. Díky tomu dojde k zploštění břicha. Zákrok lze kombinovat s liposukcí břicha a boků pro dosažení co nejlepších výsledků. Vše se posuzuje individuálně. V některých případech stačí provést jen liposukci, protože kůže je dostatečně elastická. Ošetřující lékař vám doporučí nejlepší postup.

V jakých případech je abdominoplastika nejefektivnější možností?

Mít krásné ploché břicho vyžaduje poměrně velké úsilí. Bohužel, obalit břicho tukem je snadné. Stačí dělat pár chyb v životosprávě a stresovat se a máte rázem břicho jako balon. Co s tím? Jistě, že hned nemusíte utíkat na plastiku. Základem je vyvážená, zdravá strava, pohyb a v neposlední řadě eliminace stresu. Mnohdy lze odstranit tuk na břiše i bez zásahu plastického chirurga.Však co když nebudete patřit mezi tyto šťastlivce?

Kdo by měl o plastice břicha uvažovat?

  • Máte převis kůže, protože jste výrazně zhubli. Pokud člověk zhubne desítky kilogramů, kůže se sama ani poctivým cvičením nezatáhne. Jedinou možností, jak se nevzhledných převisů zbavit, je chirurgické odstranění.
  • Převis kůže následkem těhotenství (mnohočetná i opakovaná). Břicho po porodech může být ochablé a pokryté striemi. I přesto, že je žena štíhlá a pravidelně cvičí, kůže se nezatáhne do původního stavu.
  • Máte rozestup břišních svalů.
  • Převis a povolené břišní svaly vám srážejí sebevědomí.

Obecná doporučení pro zájemce o plastiku břicha

Protože jde o větší zákrok, musíte být v dobré zdravotní kondici. Zákrok je vhodný pro muže i ženy.

Ženy po porodu by měly být trpělivé. Obecně se doporučuje počkat rok od porodu a rok od ukončeného kojení. Vaše tělo by totiž mělo mít čas na zotavení. V případě, že plánujete další dítě, odložte zákrok až po druhém porodu.

Pokud se ve vašem případě nejedná jen o kosmetický problém, může vám být doporučená abdominoplastika ze zdravotních důvodů. V tomto konkrétním případě vám zákrok hradí zdravotní pojišťovna.

 

Kdo by měl naopak se zákrokem počkat?

Nejen kojící ženy a ženy po porodu by měly se zákrokem počkat. Abdominoplastika se nedoporučuje také osobám, které nemají stabilní váhu. Pokud hubnete, nebo se teprve chystáte zatočit s kily navíc, odložte zákrok na dobu, kdy budete mít stabilní váhu několik měsíců.

V případě, že máte na břiše čerstvou jizvu, musíte počkat, až se zcela zahojí.

 

S čím je nutné počítat?

Tento typ zákroku zanechává jizvu. Jizva je většinou na místě, kde ji zakrývá spodní prádlo,; vždy však záleží na rozsahu zákroku. V tomto ohledu je nutné mít realistická očekávání.

Doporučuje se také alespoň šest týdnů před zákrokem nekouřit.

Mohlo by vás zajímat

Za poslední roky velmi výrazně stoupl počet žen od 18 do 30 let, které podstoupily plastickou operaci čistě z estetických důvodů. Řada klinik umožňuje rozdělit cenu zákroku do měsíčních splátek. Díky tomu se estetické zákroky zpřístupnily širší veřejnosti.

I vy můžete mít krásné ploché břicho

Abdominoplastika vás zbaví převislé kůže a přebytečného tuku. Je optimálním řešením pro všechny, jejichž kůže ztratila elasticitu, a tím pádem se převisů nezbavíte dietou ani cvičením.

Díky tomuto zákroku bez problému dopnete kalhoty a získáte zpět ztracené sebevědomí.

Máte povislou kůži po extrémní redukci váhy? Absolvovali jste plastiku břicha? Co bylo vaším hlavním motivem?

Popište vaši cestu k plochému břichu a podělte se o vaše osobní tipy.

Ivanka Pokorná