Site Logotype

Microblading – 10 tipů pro následnou péči

Aby vaše obočí bylo krásné a pigment se v něm udržel co nejdéle, je třeba po aplikaci microbladingu správně dodržovat následnou péči. Správná péče po aplikaci je také nezbytně důležitá, aby se do rány nedostaly bakterie, a tím se v ní nevytvořila infekce. V tomto článku se proto dozvíte 10 důležitých věcí, které jsou třeba dodržovat, abyste dosáhla těch nejlepších výsledků.

Následná péče po microbladingu

Pro kvalitní výsledek je vzhledem k velkému počtu levnějších nespecializovaných kosmetických zařízení výběr salónu nezbytně důležitý. Správná následná péče po aplikaci je ale stejně tak důležitá jako samotná aplikace. Tetováním se narušuje pokožka a doba hojení, kdy se pokožka léčí a vytváří novou vrstvu kožních buněk. Celková délka hojení trvá zhruba čtyři až šest týdnů. Během prvního týdne po aplikaci pokožka začne vylučovat pigment a vytváří se stroupky. Poté nastává druhá fáze hojení, kdy se obočí zbarvuje a barevné pigmenty se v tomto období ustalují.

10 věcí, které po aplikaci dodržovat

Udržujte obočí suché

Nejdůležitější věc po aplikaci je obočí udržovat alespoň první týden suché. Do ran by se neměla dostat voda, která by mohla stroupky rozmokvat, čímž by došlo k vyplavení pigmentu z rány. Proto je třeba mýt obličej i vlasy velmi opatrně, aby se na obočí nedostala voda.

Nesportujte

Je třeba se vyhýbat sportům, při kterých se potíte, aby se do rány nedostal ani pot. První týden po zákroku byste zcela jistě neměla navštěvovat posilovny ani další místa, kde se můžete zpotit. Tímto by se mohly otevřít póry a následně vyplavit pigment.

Omezte sprchování

Snažte se ve sprše nezůstávat déle než 5 minut, abyste nevytvářela příliš mnoho páry. Obočí by se nemělo ani navlhčit.

Nekoupejte se

Ve veřejných bazénech či moři je koupání po povoleno také až po prvním týdnu, když odpadnou stroupky.

Vynechte solárium i pobyt na slunci

Přímému opalování se vyhněte minimálně na 3 týdny, i poté chraňte své obočí krémem s ochranným faktorem 50, aby pigment v obočí nezbledl a vydržel co nejdéle.

Neškrábejte ani neolupujte stroupky

I když to může být obtížné, jelikož vytvořené stroupky svědí, pokuste se na obočí vůbec nešahat. Stroupky je třeba nechat samovolně odpadnout, jinak by s nimi mohla odpadnout i barva.

Buďte opatrná při krémování

Při používání pleťových krémů či krémů proti vráskám dané místo vynechte. Nejen do vyhojení stroupků, ale i poté, jelikož tuk v nich obsažený způsobuje rychlejší bělení pigmentu.


Nepoužívejte make-up

To samé platí i pro make-up. Na tetované místo by neměly přijít žádné kosmetické přípravky, aby se barva v obočí udržela co nejdéle.

Spěte na zádech

Pokud je to možné, pokuste se, dokud se nevyloupu stroupky, spát pouze na zádech, abyste si stroupky při spaní nechtěně nestrhla.

Používejte hojivý krém doporučeným vaší kosmetičkou

Jediné, co na obočí můžete nanášet, je hojivá mast doporučená vaší kosmetičkou. Hojivý krém natírejte v tenounké vrstvě několikrát denně a dbejte, abyste měla čisté ruce.

Pokud se budete těchto kroků držet, vaše obočí by mělo zůstat krásné 12-18 měsíců. Snažte se o své obočí proto pečovat správně, ať se z něj můžete radovat co nejdéle! Byly pro Vás naše rady užitečné? Budeme rádi, když se s námi podělíte o Váš názor!

Ivanka Pokorná