Site Logotype

Dámské kalhoty: jak vybrat ty, které vám správně padnou? 

Pro většinu žen bývá  výběr dámských kalhot oříškem. Patříte k nim i vy? Je jedno, zda se jedná o společenské kalhoty nebo džíny. Ve výsledku to znamená hodiny zkoušení, než se najdou ty pravé. A pokud máte představu i o barvě, materiálu a specifickém vzhledu, někdy se může stát, že se jedná přímo o nadlidský úkol. Na co se tedy soustředit?

Dámské kalhoty a džíny. Oblíbený kus oblečení, který si zaslouží naši pozornost 

Ne každý si dokáže vybrat správně padnoucí kalhoty. Ne každý střih je totiž lichotivý k dané postavě. Je proto potřeba dát si pozor na mnohá vizuální nebezpečí, která nesprávný výběr kalhot může zapříčinit.

 

  • Skinny fit – střih, který se hodí spíše pro mladší ročníky, drobnější a sportovní ženy s nižším váhovým koeficientem. Díky tomu, že jsou úzké,  vás obepnou a dají vyniknout vašim štíhlým nohám. V opačném případě zvýrazní i kila navíc, která vystavovat opravdu nechcete.
  • Slim fit – také spíš užší střih, který bude slušet ženám spíše štíhlým. Od skinny se liší tím, že tolik neobepínají lýtka a většinou se vyrábějí z tužších materiálů.   
  • Straight fit – rovné kalhoty, které sluší většinou i postavám typu hrušky nebo jablka. Jen si dejte pozor, aby střih nebyl příliš rovný, ale spíše boky obepínající a nohavice jemně zúžené. V opačném případě vám přidají nepříjemná kila navíc a budete v nich vypadat spíše jako v pytli.
  • Wide fit – velmi pohodlné kalhoty širokého střihu. U džín se můžete setkat s názvem baggy nebo loose. Skvělé na domácí relaxování nebo odpočinek v přírodě.
  • Džegíny – oblíbená kombinace džín a legín. Jsou pružné a tělo obepínají jako legíny, vzhledem vypadají jako džíny. Jsou velmi pohodlné a v kombinaci se správnou halenkou mohou působit i elegantním dojmem. 

 

Při výběru pozor na kapsy.

Ač se to nezdá i kapsy dokáží velmi nelichotivě zamíchat s celkovým vzhledem. Nesprávně umístěné mohou totiž velmi nepříjemně rozšiřovat. Ženy s větším pozadím by si na to měly dát pozor. Skvělým vodítkem může být i pořízení fotografie. Zde pak uvidíte jejich skutečný vliv na váš celkový vzhled. A pokud vás velikost zadních partií trápí trvale, existují  cviky, jak docílit krásného pozadí.

 

Jsou lepší kalhoty do pasu nebo raději na boky? 

Zdá se, že nejlepší variantou je zapínání u pupíku. Pokud totiž máte kila navíc, kalhoty na boky je velmi nehezky zvýrazní. Majitelky širokých boků nebo postavy typu jablka by si však měly dát pozor i na délku do pasu, která v jejich případě taktéž  nemusí vypadat esteticky. 

 

Jednoduchý trik pro ženy, které nechtějí ztrácet čas neustálým zkoušením nových věcí

 

Vaše oblíbené kalhoty už nejsou použitelné? Nebo chcete jen doplnit šatník o rozmanitější barvy? Při představě zkoušení nových kalhot přemýšlíte raději o tom, že budete až do léta raději doma? Nebo prostě jen nerada nakupujete?  

Existuje jednoduchý trik, jak se tomu všemu vyhnout. Stačí jen krejčovský metr a staré oblíbené kalhoty. Ty změřte a porovnejte s tabulkami velikostí vámi vybraných nových modelů. Pokud se čísla shodnou, máte vyhráno.

Správně měřit ušetří čas i při nakupování v on-line obchodech. 

Změřit oblíbené a padnoucí džíny či kalhoty se vyplatí i v případě objednávek z on-line obchodů. Výběr správné velikosti vám ušetří spoustu práce. A jak na to?   

Nejlepší volbou pro měření jsou kalhoty, které vám skvěle sedí. Zapněte je a změřte:

  • Pas – od jednoho švu ke druhému. Aby vám vyšla celková velikost pasu, musíte číslo vynásobit dvěma. 
  • Nohavice – změřte je po vnější i vnitřní straně od konce nohavice až po rozkrok. 
  • Sed – ten získáte tak, že budete měřit délku od rozkroku až k vrchnímu lemu kalhot. 
  • Stehna – musíte měřit v nejširší části a podobně jako u pasu, výsledné číslo vynásobit dvěma.

Zabere to jen pár minut, ale ubyde vám depresivní zkoušení kalhot, které vám vůbec nesedí.  

 

A co vy? Považujete výběr vhodných kalhot za noční můru? 

Ivanka Pokorná