Site Logotype

Psaníčka – investice, která se vyplatí

Kabelky typu psaníček by asi málokdo zařadil do kategorie doplňků, za kterou ženy nejvíce utrácí. Kabelka jako taková jistě, ale investice do něčeho, co je několikanásobně menší a kolikrát i cenově stejné jako velká kabelka? Možná si říkáte, proč byste měly investovat do něčeho zdánlivě nevýhodného. Z ekonomického hlediska se jistě v poměru velikost/cena vyplatí kabelka větší. Ale zvážily jste i možnost, kdy se Vám větší kabelka nebude úplně hodit a bude Vám spíše překážet? Přesně tohle jsou případy, kde se vyplatí mít v záloze něco menšího, elegantnějšího a skladnějšího.

Psaníčka – jeden kousek na všechny příležitosti

Ze všech situací, kterými běžně procházíte, je asi práce jediná, kde potřebujete objemnější kabelku. V ostatních případech pravděpodobně nepotřebujete laptop, notesy nebo jiné papíry a tak můžete velkou kabelku nechat doma. Mnoho žen v kabelce nosí krabičky s jídlem a někdy i věci na převlečení do posilovny. Tuto přenosnou kancelář se šatní skříní dohromady ale můžeme občas nechat opravdu doma. Do restaurace, baru, na ples nebo na procházku po městě nepotřebujete nic víc než absolutní nezbytnosti. A ty se do kabelek velikosti psaníčka hravě vejdou. Nehledě na to, že tím odpadá i starost, co s kabelkou, kam ji uskladnit u stolu nebo na baru.

Všechny výše vyjmenované situace ukazují na to, že psaníčko je univerzálním doplňkem šatníku, který je využitelný téměř ke všem příležitostem. Jeho pravá podstata je spojena s plesy, kde se odjakživa volilo jako doplněk pro nezbytné věci jako klíče, mobil nebo peníze. Je tak decentní, že nijak nerozbije celkový pohled a vizuální vjem z šatů, naopak dodá celému outfitu šmrnc a upoutá pozornost.  

Ke společenským šatům už se v dnešní době dají koupit jak psaníčka bez popruhů čistě do ruky, tak i na decentních řetízcích, které se dobře ladí s ostatními šperky na těle. Díky extravaganci a novým trendům můžeme ale se společenskými šaty kombinovat styl kabelek, které bychom normálně nosily spíše do města nebo na party. Takový kousek pak honosnou róbu trochu ozvláštní a udělá z ní zajímavý komplet.

Ke kalhotám, sukním i šatům

Nikde není psáno, že malá psaníčka se nosí jen ke krásným šatům a na speciální příležitosti. Univerzalita těchto minimalistických kabelek spočívá i v tom, že se dají nosit ke všemu. Ráda nosíte sukni, podpatky nebo šaty? Psaníčko je ideální volbou, která nechá vyniknout tomu, co máte na sobě a nijak nezkazí nebo nepřebije celkový dojem. Nebo jste sportovní typ a dáváte přednost teniskám, kraťasům nebo džínům? Stejný případ. Neexistuje situace, do které byste místo velké kabely nemohly vzít menší. Ulehčíte sobě jak fyzicky, tak psychicky. Nemusíte se lámat v zádech pod tíhou veškerého obsahu své velké tašky, stejně tak odpadá starost, že budete muset kabelku někde nechat ležet, aby nepřekážela a bát se tak o její bezpečnost. Jak kombinovat se všemi zmíněnými typy oblečení, se dočtete zde.

Další z nesporných výhod těchto malých kabelek je jejich obrovské množství a různé designy. Mimo elegantních můžete pořídit i vtipné ve tvarech a barvách plyšových zvířátek, ovoce nebo malých kufříků. Materiálům se také meze nekladou, a pokud jste opravdu odvážná, pořídíte i průhlednou, síťovanou, slaměnou nebo dřevěnou. Extravagantními kousky se můžete inspirovat i tady.

Psaníčka jsou dnes dostupná skoro v každém obchodě s oblečením nebo botami, kde zároveň můžete pořídit i další doplňky. Častokrát butiky nabízí stejné vtipné šperky, jako jsou jejich kabelky, nebo naopak ze stejných materiálů a barev. Pak už je jen na Vás, jak se rozhodnete kombinovat a kam ji budete nosit. Zdá se to možná nevhodné, ale i ta kabelka, kterou jste si koupily na festival, se dá velmi dobře unosit na plesech nebo při návštěvě divadel.  S větším množstvím šperků pak můžete vybírat a jednu kabelku nosit úplně všude, protože se nikdy neokouká.

Ivanka Pokorná