Site Logotype

Co je to escape game?

V poslední době se v České republice rozběhl velký trend v oblasti zábavy. Pokud máte volný víkend s partou kamarádů nebo jste byli nuceni z důvodu špatného počasí rušit páteční program s rodinou, ihned budete mít jasnou náhradu za všechny vaše plány. Řešením v situaci, kdy chcete přece jenom něco podniknout, protože máte spoustu volného času, je novinka zvaná escape game (v překladu úniková hra). V čem je její kouzlo a jak vlastně taková zábava v podobě únikové hry probíhá?

Tento druh zábavy se v současné době dostal na vrcholky popularity. Chtějí ji totiž vyzkoušet naprosto všichni bez ohledu na věk. Jedná se o logickou a také dobrodružnou týmovou hru, během které se dostanete do určitého prostoru či místnosti, z níž se budete snažit v uvedeném limitu dostat ven. Samotný únik však není tak lehký, jak se na první pohled může zdát. Escape game má v sobě také nejrůznější šifry a jiné logické úkoly, které musí být zodpovězeny, jinak je únik z místnosti naprosto nemožný.

Vhodné zejména pro detektivní povahy!

Pakliže jste milovníky například detektivních příběhů a milujete tyto a podobné příběhy nejen v televizi, ale i v knihách, určitě bude právě tato zábava pro vás jako dělaná! Tým se z dané místnosti může dostat pouze díky dobré spolupráci a za neustálého pátrání po jakýchkoli sebemenších detailech, které by vám pomohly uniknout z reálného prostoru. Prostory se tematicky liší. Můžete unikat například z pracovny nebo také ze sesterské ošetřovny. Nabídka je opravdu široká a žádné místo není lehké k uniknutí. Pakliže vám to rychle pálí a myslíte si, že časový limit nebude pro vás žádnou překážkou, zkuste si volný víkend naplnit přesně touto zábavou. Vezměte partu kamarádů, utvořte fantastický tým a díky escape game utužte váš kolektiv! Víc hlav totiž víc ví, proto rychleji unikne.

Ivanka Pokorná